+98-21-79649900
+98-21-79649900 جستجو
?How to order
نحوه ثبت سفارش
چگونه سفارش خود را ثبت کنم؟

1. ثبت نام و ورود

جهت ثبت سفارش اگر عضو نیستید ثبت نام کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید.


2. احراز هویت

در صورتی که خدمت مورد نظر به مدارک بیشتری نیاز داشت احراز هویت خود را کامل کنید.


3. انتخاب خدمت

وارد صفحه معرفی خدمت شوید و از منوی شناور بالا یا دکمه ثبت درخواست به بخش ثبت سفارش بروید.


4. ثبت سفارش

فرم سفارش خود را تکمیل و ثبت کنید. درصورت لزوم به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد.

آزمون تافل در کنار آزمون آیلتس را می‌توان از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی دانست. این آزمون توسط موسسه ETS برگزار می‌شود. آزمون تافل بیشتر در دانشگاه‌های آمریکایی مورد قبول است. البته هرچند آزمون آیلتس هم معتبر به شمار می‌رود، اما آزمون تافل برای دانشگاه های آمریکایی ارجح‌تر است. این آزمون در 120 کشور دنیا برگزار می‌شود که ایران هم یکی از این کشورها به شما می‌رود. در اکثر کشورهای های دنیا این آزمون به صورت اینترنتی برگزار می‌شود. هر چند باز کشورهایی هستند که این آزمون را به صورت کاغذی برگزار می‌کنند. در ایران تافل به صورت اینترنتی TOEFL iBT برگزار می‌شود. هزینه برگزاری این آزمون 245 دلار است. بناریان شما باید برای شرکت در این آزمون پرداخت آنلاین به صورت دلاری داشته باشید.

انواع و رایج ترین آزمون‌های تافل

آزمون تافل نسخه های مختلفی را دارد، اما در این بخش ما می‌خواهیم تعدادی از رایج ترین و محبوب ترین آزمون‌های تافل نزد متقاضیان را در این بخش معرفی کنیم. این موارد عبارتند از:

آزمون TOEFL iBT
این نسخه از آزمون تافل را می‌توان، رایج ترین و پذیرفته ترین نوع آن دانست. آزمون iBT به صورت آنلاین در مراکز تعیین شده برگزار می‌شود. در گذشته بیشتر آزمون ها به صورت TOEFL PBT برگزار می‌شد. اما با پیشرفت تکنولوژی امروزه آزمون‌های کاغذی تنها در کشورهایی که به اینترنت دسترسی ندارند برگزار می‌شود. این سبک آزمون چهار مهارت اصلی Speaking، Listening، Reading، Writing را در سطح آکادمیک ارزیابی می‌کند. مدت زمان دریافت نتایج این آزمون 6 الی 8 روز است و شما می‌توانید در سایت ETS آن را مشاهده کنید. این نتایج را شما می‌توانید به صورت رایگان به 4 دانشگاه ارسال کنید. در صورت تمایل به دانشگاه‌های بیشتر شما باید به ازای هر دانشگاه مبلغ 20 دلار را پرداخت کنید. هزینه این نوع آزمون 24 دلار است و 2 سال اعتبار دارد.
آزمون TOEFL iBT Home Edition
این نوع آزمون یکی از نسخه های جدید است که در سال 2020 و پس از شیوع کرونا ارائه شد. با توجه به لغو آزمون‌ها به صورت حضور در مراکز تعیین شده به علت کرونا، سازمان ETS این آزمون را برگزار کرد. در طول آزمون فردی در هنگام آزمون شما را تحت نظر دارد. البته قوانینی هم وجود دارد که در حین آزمون باید رعایت شود و در صورت عدم رعایت، ممکن است شما متقلب به شمار آورده و هزینه برگشت داده نخواهد شد. از جمله موارد مهمی که میتوان ذکر کرد عبارت است از:
  • در این آزمون شما باید از طریق کامپیوتر شخصی و یا لپ تاپ استفاده کنید.
  • تجهیزات سیستم شما از جمله باید کامل باشد یعنی دوربین، میکروفن و اسپیکر شما نباید مشکلی داشته باشد.
  • استفاده از هندزفری ممنوع است. در هنگام آزمون نباید گوش شما توسط موها و یا وسیله دیگری پوشیده باشد.
  • در هنگام آزمون شما باید نرم افزار ETS Web Browser روی سیستم خود نصب داشته باشید.
تمامی این موارد و قوانین در سایت ETSمراجعه کنید. مدت زمان این آزمون 3 ساعت است و از 4 بخش تشکیل شده است. نتایج این آزمون تا 10 روز آماده می‌شود. این نوع مدرک در بسیاری از دانشگاه‌ها پذیرفته شده است، اما بهتر است به سایت دانشگاه موردنظر مراجعه کرده و مطمئن شوید که آیا با این مدرک پذیرش صورت می‌گیرد. هزینه این نوع آزمون تافل برای ایرانی‌ها 185 تا 245 دلار است.
آزمون TOEFL Essentials
این نوع آزمون TOEFL یک آزمون تطبیقی (Adaptive) است که در سال 2021 ارائه شده است. آزمون تطبیقی به آزمونی گفته می‌شود که سطح سختی و آسانی این آزمون به عملکرد و دانش زبانی داوطلب بستگی دارد. در واقع به این صورت است که اگر در ابتدای تست، شما درست جواب دهید، سطح سوالات بعدی سخت‌تر می‌شود. البته عکس این موضوع هم وجود دارد. این نکته هم قابل ذکر است که این ویژگی براساس پاسخ شما تغییر خواهد کرد. از دیگر تفاوت ای این آزمون با آزمون iBT این است که آکادمیک است و 50 درصد این سوالات آکادمیک و 0 درصد دیگر آن جنرال است. البته این نوع آرمون هم از 4 مهارت اصلی سنجیده می‌شود که عبارتند از: Speaking، Listening، Reading، Writing. در انتهای آزمون شما باید یک ویدیو 5 دقیقه ای راجع به خود صحبت کنید. این مورد در نمره شما اثری نخواهد داشت و فقط برای دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی ارسال خواهد شد. نتیجه آزمون TOEFL Essentials 6 روز بعد از شرکت ارائه خواهد شد. البته شما در دو بخش به صورت غیررسمی می‌توانید Listening و Reading را مشاهده کنید. این آزمون هم 2 سال اعتبار دارد و در بسیاری از دانشگاه‌های دنیا مورد پذیرش است، اما بهتر است به سایت دانشگاه مراجعه کرده و بررسی کنید که آیا این مدرک مورد پذیرش است. مدت زمان این نوع آزمون یک و ساعت و نیم است و هزینه آن 100 الی 120 دلار است.

نکات مهمی که شما باید در نظر داشته باشید

نکات مهمی که باید در مورد آزمون تافل بدانید.

1.پیش از ثبت نام، یک حساب کاربری در وب سایت ETS بسازید.

2.برای ثبت نام در این آزمون پاسپورت برای ثبت شماره پاسپورت مورد نیاز است.

3.اطلاعات هویتی شما باید حتما بر اساس پاسپورت شما باشد و در این قسمت باید دقت لازم را انجام دهید زیرا امکان ویرایش آن وجود ندارد.

4.هزینه ثبت نام 245 دلار است. سایت 2 روز قبل از آزمون بسته می‌شود و در صورت تاخیر ثبت نام به 285 دلار افزایش می‌یابد.

5.تا 10 ساعت شب قبل از آزمون شما می‌توانید 4 دانشگاه را جهت ارسال نمره مشخص کنید. در صورت اضافه شدن هر دانشگاه 20 دلار باید پرداخت کنید.

6.در صورتی که شما بخواهید ثبت نام خود را لغو کنید، تا 4 روز پیش از تاریخ فرصت خواهید داشت. بعد از لغو آزمون، تنها 50 درصد از هزینه آزمون به شما بازگردانده می‌شود.

نحوه ثبت نام در آزمون تافل

آزمون تافل نسخه های مختلفی را دارد، اما در این بخش ما می‌خواهیم تعدادی از رایج ترین و محبوب ترین آزمون‌های تافل نزد متقاضیان را در این بخش معرفی کنیم. این موارد عبارتند از:

برای ثبت نام ابتدا به سایت ETS مراجعه کنید و یک حساب کاربری ایجاد کنید. از آنجایی که در ایران آزمون TOFEL iBT در ایران برگزار می‌شود. برای ثبت نام شما حتما باید پاسپورت داشته باشید، زیرا شماره پاسپورت هنگام ثبت نام نیاز است و اطلاعات باید مطابق با آن باشد.
در صفحه کاربری، امکان انتخاب مکان، زمان و تاریخ آزمون، نمایش نتیجه آزمون تافل iBT و اصلاح برخی اطلاعات پروفایل وجود دارد. به منظور مشاهده مراکز برگزاری آزمون تافل، به بخش Test Locations and dates در سایت ETS مراجعه کنید. پرداخت هزینه باید با کارت های اعتباری مثل ویزا کارت یا مستر کارت صورت می‌گیرد. اگر شما امکان پرداخت بین المللی ندارد می توانید از سایت ارزکردیت استفاده کنید. برای انجام ثبت نام می‌توانید به ثبت نام تافل در سایت ارز کردیت مراجعه کنید.

پرسش های متداول

هزینه ثبت نام تافل چقدر است؟

هزینه آزمون تافل اینترنتی در ایران 245 دلار است.

آیا آزمون تافل در ایران برگزار میشود؟

بله، این آزمون توسط موسسه‌های مختلف در ایران برگزار میگردد.

در دوره ی کنونی ما که دنیا تبدیل به یک دهکده ی جهانی شده. برای پیشرفت هیچ مرزی نباید وجود داشته باشد. با توجه به تحولات سیاسی اخیر و محدودیت های فراوانی که برای ارتباطات مالی و شبکه ی بانکی ایران بوجود آمده، گروه جوان و مجرب ارز کردیت با در نظر گرفتن این مسائل اقدام به تشکیل استارتاپ ارزکردیت کردند.
هدف ارز کردیت راه اندازی فضایی امن و سریع و دریافت حداقل کارمزده تا همه ی ایرانیان مخصوصا قشر دانشگاهی و صاحبان کسب و کارهای کوچک و آزادکاران (فریلنسرها) با خیال راحت به فعالیت هایشان ادامه بدهند.

مشاوره نیاز دارید؟

اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی :

Skype
LinkedIn
Pinterest
Twitter
Facebook
WhatsApp
Email
Telegram
question