+98-21-79649900
+98-21-79649900 جستجو
?How to order
نحوه ثبت سفارش
چگونه سفارش خود را ثبت کنم؟

1. ثبت نام و ورود

جهت ثبت سفارش اگر عضو نیستید ثبت نام کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید.


2. احراز هویت

در صورتی که خدمت مورد نظر به مدارک بیشتری نیاز داشت احراز هویت خود را کامل کنید.


3. انتخاب خدمت

وارد صفحه معرفی خدمت شوید و از منوی شناور بالا یا دکمه ثبت درخواست به بخش ثبت سفارش بروید.


4. ثبت سفارش

فرم سفارش خود را تکمیل و ثبت کنید. درصورت لزوم به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد.

آزمون جی آر ای (GRE)یکی از آزمون‌های زبان است که نمره آن یک معیار برای ارزیابی میزان سنجش زبان انگلیسی شما برای پذیرش در دانشگاه است. این آزمون در سال 1936 توسط چهار دانشگاه و بنیاد کارنگی برای سنجش میزان پیشرفت آموزش معرفی شد. از سال 1949 این آزمون توسط موسسه ETS برگزار می‌شود در شعبات مختلفی در سراسر دنیا برگزار می‌شود. این آزمون یکی از مهم ترین روش‌ها برای ورود به مقاطع کارشناسی ارشد (Master)و یا دکتری (PhD) است. در صورتی که شما معدل پایینی در مقطع کارشناسی دارید، کسب نمره بالا در این آزمون می‌تواند پوشش دهنده معدل شما در پذیرش دانشگاه باشد.
این مدرک بیشتر در دانشگاه‌های آمریکا مورد پذیرش قرار می‌گیرد. دانشگاه‌های کانادا و اروپا، ارائه مدرک GRE را الزامی نمی‌دانند.
به طور خلاصه افرادی که بتوانند در این آزمون نمره مناسبی را کسب کنند، به احتمال زیاد دوره ارشد و دکتری خود را به خوبی پشت سر خواهند گذاشت.
آزمون جی آر ای به دو صورت جی آر ای عمومی (GRE General) و جی آر ای (GRE Subject)که به صورت تخصصی برای رشته های مشخصی طراحی می‌شود.

GRE General exam
انواع آزمون جی آر ای (GRE)

آزمون GRE General

این آزمون دارای سه بخش اصلی است، که هر بخش مهارت‌های زبانی مشخصی را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.این آزمون از 346 نمره محاسبه می‌شود و شما با کسب نمره حداقل 310 می‌توانید در دانشگاه پذیرش بگیرید. این سه بخش شامل موارد زیر است:

GRE Subject exam
انواع آزمون جی آر ای (GRE)

آزمون GRE Subject

این آزمون نوع دیگری از امتحان GRE است که موضوع محور است.این آزمون براساس تسلط فرد برای رشته تحصیلی مشخص ارزیابی می‌شود. این آزمون در چهار رشته زیر برگزار می‌شود:

در امتحان GRE Subject از 990 نمره محاسبه شده و زمان این آزمون 170 دقیقه است.

هزینه های مربوط به پرداخت سفارت کانادا

همانطور که در ابتدا اشاره شد، هزینه‌های پرداخت برای تعیین وقت مصاحبه برای هرکدام از ویزا ها متفاوت است.
در این قسمت به تعدادی از این هزینه‌ها اشاره خواهیم کرد.

این آزمون برای چه رشته های مناسب است؟
همانطور که در قسمت بالا اشاره شده این آزمون برای افرادی مناسب است که می‌خواهند در مقاطع تحصیلات تکمیلی شرکت کنند.همچنین پیشنهاد می‌شود برای افرادی که نمی‌دانند در رشته MBA یا رشته دیگر می‌خواهند تحصیل کنند، بهتر است به جای شرکت در آزمون GMAT، در آزمون GRE General شرکت کنند.
این آزمون برای افرادی که قصد دارند در رشته‌های مهندسی، علوم پایه شرکت کنند بسیار مناسب است. این آزمون همچنین برای رشته‌های مرتبط با اقتصاد و یا MBA مناسب است.
آیا این آزمون در ایران برگزار می‌شود؟
در جواب این سوال باید گفت بله. بسیاری از مراکز آموزشی و یا دانشگاهی توانسته‌اند که مجوز لازم برای برگزار آزمون های موسسه ETS را دریافت کنند. از جمله معتبرترین مرکز برگزاری این آزمون را می‌توان به سازمان سنجش آموزش اشاره کرد. این نکته هم باید گفت که در ایران هر دو موضوع این آزمون، یعنی General و Subject برگزار می‌شود.
مدت زمان اعتبار آزمون GRE
سوالی که ممکن است برای بسیاری از دانشجویان پیش بیاید این است، که مدت اعتبار آزمون جی آر ای چقدر است؟ این مدرک حدود 5 سال اعتبار دارد و افراد متقاضی می‌توانند تا 5 سال از زمانی که در آزمون شرکت کرده‌اند، مدرک خود را به دانشگاه‌ها ارائه دهند.
پس از پایان اعتبار، موسسه ETS، نتیجه آزمون را حذف خواهد کرد. البته ممکن است دانشگاهی را که شما انتخاب می‌کنید، میزان اعتبار را 2 ساله بداند. یعنی اگر بیشتر از دوسال از اعتبار مدرک گذشته باشد، دیگر این مدرک برای آن دانشگاه اعتبار نخواهد داشت.
هزینه آزمون جی آر ای (GRE) چقدر است؟
هزینه این آزمون با یکدیگر متفاوت است. هزینه ثبت نام در آزمون GRE General در ایران 205 دلار است. این آزمون در برخی از کشورها بالا است. به عنوان مثال در استرالیا 230 دلار است. هزینه ثبت نام در آزمون GRE Subject در همه کشورها از جمله ایران 150 دلار است.
برای پرداخت این آزمون شما باید یکی از معتبرترین کارت‌ها مانند ویزا کارت یا مستر کارت را داشته باشید. در صورت نداشتن هرکدام از این کارت‌ها، می‌توانید به سایت ارز کردیت مراجعه کنید و ثبت نام خود را پس از پرداخت تکمیل کنید.

نحوه ثبت نام در آزمون جی آر ای (GRE)

برای ثبت نام در آزمون GRE ابتدا باید به وب سایت موسسه ETS مراجعه کنید. مراحل ثبت نام را در ادامه ذر خواهیم کرد. برای ثبت نام حتما مدارک شناسایی از جمله پاسپورت داشته باشید. البته این نکته را هم باید ذکر کرد برای جلسه امتحان اصل پاسپورت مهم است. مراحل ثبت نام به این شرح است:

1.یکی حساب کاربری برای شرکت در آزمون GRE در موسسه ETS باید ایجاد کنید.

2.بعد از ساخت حساب کاربری، نوبت به انتخاب آزمون است که شما می‌خواهید در آزمون عمومی شرکت کنید یا موضوعی و اختصاصی

3.بعد از ثبت اطلاعات، کد پیگیری برای شما ارسال می‌شود تا به مرحله پرداخت برسید.

4.در مرحله پرداخت، شما باید با یکی از کارت‌های معتبر مسترکارت، یا ویزا کارت هزینه ثبت نام را پرداخت کنید. در صورتی که شما امکان پرداخت از طریق این کارت‌ها را ندارید، می‌توایند از طریق سایت ارز کردیت پرداخت خود را انجام دهید.

5.پس از پرداخت ایمیل تاییدیه پرداخت و ثبت نام در آزمون برای شما ارسال می‌شود.
Further Details

توضیحات تکمیلی

آزمون جی آر ای (GRE) یکی از مهم ترین آزمون‌ها برای سنجش زبان انگلیسی است. در واقع نمره این آزمون معیار سنجش زبان انگلیسی افراد برای پذیرش دانشجویان در دانشگاه های جهان است. آزمون جی آر ای مخفف کلمه Graduate Record Examinations است. کسب نتیجه خوب در این آزمون می‌تواند در پذیرش شما در مقاطع فوق لیسانس (Master) و دکتری (PhD) وجه تمایز شما از سایر افراد شود. البته این آزمون برای بیشتر دانشگاه های آمریکا الزامی است و کمتر پیش می‌آید که دانشگاه از دانشجو این مدرک را درخواست نکند.
اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید، مدرک آزمون جی آر ای (GRE) بسیار مهم است، بنابراین برای دریافت این مدرک باید در سایت موسسه ETS ثبت نام کنید. برای ثبت نام در این سایت باید پرداخت خود را از طریق یکی از کارت های معتبر پرداخت کنید. شرکت ارز کردیت این امکان را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید پرداخت خود را انجام دهید.

پرسش های متداول

هزینه آزمون GRE چقدر است؟

هزینه ثبت نام آزمون جی آر ای جنرال، در شرایط عادی 205 دلار آمریکاست و در حالت ثبت نام با تأخیر (Late) که یک هفته تا 4 روز مانده به تاریخ امتحان در نظر گرفته می‌شود، 230 دلار آمریکا محاسبه می‌شود. هزینه ثبت نام عادی امتحان جی آر ای سابجکت، 150 دلار آمریکاست و حالت ثبت نام با تأخیر آن نیز، 175 دلار محاسبه می‌گردد.

آیا آزمون GRE در ایران برگزار میشود؟

آزمون کاغذی GRE در ایران تنها توسط سازمان سنجش و دانشگاه صنعتی اصفهان و سالانه سه مرتبه در ماه‌های سپتامبر، اکتبر و آوریل برگزار می‌شود.
آزمون General علاوه بر pBT به صورت iBT نیز برگزار می‌شود. این آزمون فعلا در مرکز سازمان سنجش، موسسه فرهنگی علامه سخن، موسسه آموزشی معرفت، موسسه زبان نگار، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه ارومیه، دانشگاه شمال در آمل، مجتمع آموزشی گسترش انفورماتیک زنجان و دانشگاه شیراز به صورت ماهانه برگزار می‌گردد.

مشاوره نیاز دارید؟

اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی :

Skype
LinkedIn
Pinterest
Twitter
Facebook
WhatsApp
Email
Telegram
question