+98-21-79649900
+98-21-79649900 جستجو

اپلیکیشن فی ویزای کانادا

اپلیکیشن فی ویزای کانادا، میزان هزینه ای برای درخواست ویزا کانادا Temporary Resident Visa به سفارت کانادا است. میزان هزینه پرداختی با توجه به نوع ویزا مختلف کانادا متفاوت است و تمامی متقاضیان باید این هزینه را پرداخت کنند. از جمله این هزینه‌ها می‌توان به هزینه انگشت نگاری اشاره کرد. نوع وقت گرفتن و پرداخت هزینه سفارت کانادا متفاوت است. برای پرداخت این هزینه شما باید یکی از کارت های معتبر ویزا کارت یا مستر کارت را داشته باشید. در صورتی که شما هیچ کدام از این کارت‌ها را ندارید، می‌توانید از طریق سایت ارز کردیت پرداخت خود را برای ویزای کانادا انجام دهید. 

نحوه ثبت سفارش

انتخاب خدمت

پرداخت و ثبت سفارش

پرداخت و ثبت سفارش

انواع ویزاهای کانادا

ویزاهای کانادا معمولا به دو دسته ویزای اقامت موقت و ویزای دائم تقسیم می‌شوند. در ادامه هر کدام از این ویزان باز به دسته‌های مختلف تقسیم می‌شود. هزینه هر کدام از این ویزاها با یکدیگر متفاوت است. بنابراین شما در ابتدا باید تصمیم گیری کنید که چه نوع ویزایی را می‌خواهید و بعد از آن اقدام به درخواست و پرداخت هزینه کنید. به طور کلی ویزاهای کانادا به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند.

1.ویزاهای اقامت دائم کانادا

 • اکسپرس اینتری(Express Entry): این ویزا مبتنی بر امتیاز است و شامل چند برنامه می‌شود: فدرال اسکیل ترید، فدرال اسکیل ورکر و تجربه کار کانادایی. هر کدام  از اینها معیارهای مختلفی دارند که عبارتند از:سن متقاضی، سابقه کار، تخصص، میزان تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی. بنابراین یکی از راه های اقدام دائم از موارد بالا است.
 • کبک اسکیل ورکر (Quebec-Selected Skilled Workers): یکی از دیگر اقامت‌های دائم کانادا است که شما از طریق جمع آوری امتیاز می‌توانید در ایالت کبک کانادا اقامت بگیرید.
 • کار پس از تحصیل (PGWP): این ویزا برای افرادی مناسب است که تحصیلات خود را در دانشگاه‌های کانادا گذرانده‌اند. متقاضیان این نوع ویزا تا 180 روز بعد از فارغ التحصیلی می‌توانند درخواست کار در کانادا و اقامت دائم کنند.
 • استارتاپ: این ویزا برای افرادی است که می‌خواهند یک کسب و کار تازه و قابل قبول در کانادا راه اندازی کنند. برای این ویزا شما باید سرمایه مورد نیاز و ارائه چندین مدرک را داشته باشید.
 • خود اشتغالی: این ویزا بیشتر برای افراد ورزشی، فرهنگی و هنری است. افرادی که شهرت ورزشی دارند می‌توانند برای اقامت خود درخواست کنند. این روش هم مبتنی بر امتیاز و میزان شهرت هنری یا ورزشی است.

2.ویزاهای اقامت موقت کانادا:

 • تحصیلی: میتوان گفت که این نوع ویزا بیشترین درخواست را در بین مردم دارد. این ویزا برای افرادی که می‌خواهند در دانشگاه‌های کانادا تحصیل کنند صادر می‌شود. مدت زمان این ویزا به مدت زمان تحصیل دانشجو بستگی دارد.
 • کار موقت: شما می‌توانید از طریق یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی، ویزای موقت بگیرید. اعتبار این ویزا 6 ماه است و شما می‌توانید براساس شرایطی آن را تا 4 سال تمدید کنید.
 • توریستی(Visitor Visa): این ویزا برای افراد صادر می‌شود که قصد سفر، تحصیل کوتاه مدت و یا شرکت در کنفرانس دارند صادر می‌شود. به طور کلی این ویزا برای افرادی است که قصد دارند مدت کوتاهی را در کانادا بمانند. ویزای توریستی 10 سال اعتبار دارد (در صورت پایان اعتبار پاسپورت، اعتبار ویزا باطل می‌شود) و می‌توانید به صورت نامحدود به کانادا سفر کنید.
 • سوپر ویزا: این ویزا برای افرادی امکان پذیر است که فرزند یا نوه آن‌ها اقامت دائم کانادا را دارند. شخصی که در کانادا اقامت دائم دارد، می‌تواند با ارسال دعوتنامه والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگ خود را به کانادا دعوت کند.

چگونه برای ویزای کانادا اقدام کنیم؟

برای اقدام ویزای کانادا شما باید مراحل زیر را انجام دهید:

1.ابتدا به سایت رسمی دولت کانادا شده و حساب کاربری برای خود ایجاد می‌کنید.

2.پس از ورود به حساب کاربری، به صفحه اصلی سایت می‌روید. در قسمت Start an Application بر روی گزینه Apply to come To Canada کلیک کنید.

3.بعد از آن شما در صفحه Personal Checklist دو بخش را مشاهده خواهید کرد؛ و در قسمت پایین نوع درخواست ویزا را مشخص می‌کنید.

4.بعد از انتخاب ویزا، از شما سوالاتی می‌پرسند تا بدانند که آیا برای درخواست ویزای انتخابی واجد شرایط هستید. پاسخ به سوالات باید صحیح باشد.

5.در مرحله بعد شما باید مدارک درخواست شده را در سایت بارگذاری کنید. برای ارسال مدارک نکاتی را باید در نظر داشته باشید. این نکات عبارتند از:

 • برای هر نوع مدرک که از شما درخواست می‌شود، باید یک فایل روی وب سایت بارگذاری شود. به عنوان مثال برای پاسپورت همه صفحات اسکن شده باید در قالب یک فایل باشند.
 • برای ویزا حتما از اکانت شخصی خود استفاده کنید و از اکانت سایر افراد استفاده نکنید.
 • تمامی مدارک درخواست شده باید به صورت کامل بارگذاری شود. در صورت عدم بارگذاری کامل مدارک شما نمی‌توانید به مراحل بعدی بروید.
 • حجم فایل بارگذاری شده باید 4 مگابایت باشد.
 • در صورت اقدام برای افراد مختلف، باید مدارک تمام افراد بارگذاری شود.

6.مرحله بعد نوبت به امضای دیجیتال است. در انتهای صفحه گزینه Agree را انتخاب کرده و جهت امضا، نام و نام‌خانوادگی را وارد می‌کنید. بعد از شما سوالی پرسید می‌شود. بعد از پاسخ، در نهایت روی دکمه Sign کلیک کنید.

7.بعد از تایید مدارک در صفحه Signature، به صفحه‌ای وارد می‌شوید که در آن باید دوباره درخواست ویزای خود را امضا کنید. گزینه Agree را انتخاب کرده و در پایان صفحه بر روی گزینه Transmit and Pay کلیک کنید.

8.بعد از ورود به صفحه جدید، شما لیست هزینه‌ها را مشاهده خواهید کرد. در صورتی که نیازمند به بیومتریک داشته باشید، هزینه جدید به آن اضافه خواهد شد. پس از پرداخت هزینه‌ها، ظرف 24 ساعت یک برگه دستورالعمل که به اختصار BIL گفته می‌شود، برای شما ارسال خواهد شد.بر روی این برگه یک کد 13 رقمی تحت عنوان IRCC No درج شده است که برای گرفتن وقت سفارت به آن نیاز خواهید داشت. در هنگام مراجعه حتما برگه را همراه خود داشته باشید.

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی سفارت کانادا

همانطور که در قسمت بالا اشاره شده، برای ثبت درخواست ویزا و بیومتریک شما باید هزینه‌ای را پرداخت کنید. پرداخت این هزینه به صورت آنلاین و از طریق کارت‌های اعتباری مانند مسترکارت و ویزا کارت می‌توانید انجام دهید. در صورتی که شما به این کارت‌ها دسترسی ندارید، میتوانید پرداخت خود را از طریق سایتارز کردیتانجام دهید.

هزینه های اقامت موقت کانادا

هزینه‌های پرداخت اقامت هر کدام متفاوت است و شما باید با توجه به نوع درخواست خود هزینه‌ای را پرداخت کنید. اما در این قسمت می‌خواهیم هزینه اقامت موقت کانادا را بیان کنیم.

 • هزینه ویزای دانشجویی 235 کانادا که شامل اپلیکیشن فی ویزا 150 دلار + 85 دلار هزینه بیومتریک
 • هزینه ویزای توریستی 185 دلار کانادا که شامل اپلیکیشن فی ویزا 100 دلار + 85 دلار هزینه بیومتریک اس.
 • هزینه ویزای کاری کانادا 185 دلار کانادا است که شامل اپلیکیشن فی ویزا 155 دلار + 85 دلار هزینه بیومتریک است.

مشاوره نیاز دارید؟

سوالات شما

هزینه پرداخت سفارت کانادا چقدر است؟

هزینه اپلیکیشن فی ویزا دانشجویی کانادا 150 دلار کانادا می‌باشد. هزینه بیومتریک به صورت انفرادی 85 دلار کانادا و خانوادگی 170 دلار کانادا می‌باشد.

 

چه اطلاعاتی برای پرداخت مورد نیاز است؟
 1. نام کاربری User ID و کلمه عبور Password برای ورود به اکانت شما
 2. ذکر ۴ پرسش امنیتی به همراه پاسخ‌های شما
 3. نام و نام خانوادگی لاتین مطابق با پاسپورت

 

اپلیکیشن فی ویزای کانادا، میزان هزینه ای برای درخواست ویزا کانادا Temporary Resident Visa به سفارت کانادا است. میزان هزینه پرداختی با توجه به نوع ویزا مختلف کانادا متفاوت است و تمامی متقاضیان باید این هزینه را پرداخت کنند. از جمله این هزینه‌ها می‌توان به هزینه انگشت نگاری اشاره کرد. نوع وقت گرفتن و پرداخت هزینه سفارت کانادا متفاوت است. برای پرداخت این هزینه شما باید یکی از کارت های معتبر ویزا کارت یا مستر کارت را داشته باشید. در صورتی که شما هیچ کدام از این کارت‌ها را ندارید، می‌توانید از طریق سایت ارز کردیت پرداخت خود را برای ویزای کانادا انجام دهید. 

هدف ارز کردیت راه اندازی فضایی امن و سریع و دریافت حداقل کارمزده تا همه ی ایرانیان مخصوصا قشر دانشگاهی و صاحبان کسب و کارهای کوچک و آزادکاران (فریلنسرها) با خیال راحت به فعالیت هایشان ادامه بدهند.

مشاهده بیشتر مشاهده کمتر
question