+98-21-79649900
+98-21-79649900 جستجو
?How to order
نحوه ثبت سفارش
چگونه سفارش خود را ثبت کنم؟

1. ثبت نام و ورود

جهت ثبت سفارش اگر عضو نیستید ثبت نام کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید.


2. احراز هویت

در صورتی که خدمت مورد نظر به مدارک بیشتری نیاز داشت احراز هویت خود را کامل کنید.


3. انتخاب خدمت

وارد صفحه معرفی خدمت شوید و از منوی شناور بالا یا دکمه ثبت درخواست به بخش ثبت سفارش بروید.


4. ثبت سفارش

فرم سفارش خود را تکمیل و ثبت کنید. درصورت لزوم به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد.

بسیاری از افراد درخواست دارند که در یک دانشگاه پذیرش بگیرند و برای اپلای کردن باید فرم دانشگاه، مدارک، انگیزه نامه، رزومه و پایان نامه خود را ارسال کنند. سالانه درخواست های بسیار زیادی به دانشگاه های معتبر برای گرفتن ویزای تحصیلی ارسال می‌شود. دانشگاه ها برای سنجش مصمم بودن افراد هزینه‌ای را برای بررسی مدارک مد نظر قرار داده‌اند. پرداخت اپلیکیشن فی دقیقا به همین منظور لحاظ گردیده است. از دیگر خدماتی که شما بابت اپلیکیشن فی پرداخت می‌کنید انجام مصاحبه آنلاین، پاسخ به ایمیل است.

عوامل موثر بر پرداخت اپلیکیشن فی

دانشگاه ها برای بررسی مدارک و رزومه مبلغی را دریافت می‌کنند، این مبالغ با یکدیگر متفاوت هستند. حال چه عواملی باعث شده که این پرداخت ها متفاوت باشد؟

1.اولین مورد، کشور مقصد است. هزینه اپلای و تحصیل از کشوری به کشور دیگر متغیر است. به عنوان مثال هزینه اپلای کشور آمریکا به نسبت کشورهای شرق اروپایی بسیار بیشتر است. بنابراین انتخاب کشور مقصد برای تحصیل و مهاجرت اولین عامل اثر گذار در تفاوت مبلغ پرداخت است. بنابراین باید این مورد را مدنظر داشته باشید.

2.دومین عامل، مقطع تحصیلی است. در واقع پرداخت اپلیکیشن فی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا متفاوت است. به ترتیب اولویت هزینه پرداخت برای مقطع دکترا بالاتر از کارشناسی ارشد و کارشناسی است.

3.سومین عامل اثرگذار رشته تحصیلی است. پرداخت هزینه در رشته ها با توجه به میزان درخواست آن رشته متفاوت است. به عنوان مثال پرداخت اپلیکیشن فی برای رشته MBA بالاتر است.

4.چهارمین عامل، این است که دانشجو بین المللی است یا از همان کشور درخواست اپلای می‌کند. هزینه اپلای برای دانشجویان سایر کشورها به مراتب بالاتر است.

نکات مهم در مورد پرداخت اپلیکیشن فی

در مورد اپلیکیشن فی نکاتی وجود دارد که بسیار مهم است. این نکات عبارتند از:

هزینه پرداختی برای اپلیکیشن فی به طور معمول 2 الی 3 رشته تحصیلی را شامل می‌شود. به عبارتی هر دانشگاه حداکثر اجازه درخواست 3 رشته تحصیلی برای اپلای را در اختیار شما قرار می‌دهد. در صورتی که شما مایل باشید بیش از 3 رشته را انتخاب کنید، در وهله اول باید ببینید که آیا دانشگاه این اجازه را به شما خواهد داد و در صورت تایید، شما باید به ازای هر رشته اضافی، مبلغی را پرداخت کنید. هزینه اضافی بابت رشته های اضافی بستگی به دانشگاه مقصد دارد و این مورد سایر دانشگاه ها متفاوت است.
برخی از دانشگاه بررسی مدارک را به صورت رایگان انجام می‌دهند بنابراین بهتر است قبل از استفاده از اپلیکیشن فی موارد مربوط به این دانشگاه ها را بررسی کنید و بدانید که اپلای را به چه صورت انجام می‌دهند.
پرداخت اپلیکیشن فی یک تایم مشخصی دارد. در صورتی که پرداخت شما به هر دلیلی به موقع انجام نشود، مدارک شما بررسی نخواهد شد.
بعد از انجام پرداخت اپلیکیشن فی، وجه پرداخت شده به هیچ عنوان قابل بازگشت نبوده و در بیشتر دانشگاه ها این مورد صدق می‌کند.
در صورتی که نمی‌دانید که چه مبلغی را پرداخت کنید. باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کرده و در قسمت Requirements Application هزینه پرداخت را پیدا کنید.
حتما برای ارسال مدارک دقت لازم را داشته باشید، در صورتی که مدارک شما ارسال شود امکان ویرایش را نخواهید داشت.
پرداخت اپلیکیشن فی به دو صورت آفلاین و آنلاین صورت می‌گیرد.

پرداخت اپلیکیشن فی در ایران چگونه است؟

همانطور که در قسمت بالا اشاره شد، پرداخت به دو صورت آنلاین و آفلاین است. برای آنلاین در صورتی که شما امکان پرداخت را داشته باشید و یکی از روش های پرداخت را داشته باشید می‌توانید پرداخت را انجام دهید. در صورت نداشتن هر کدام از این شرایط شما می‌توانید از طریق سایت ارز کردیت پرداخت و ثبت نام خود را انجام دهید.

پرداخت اپلیکیشن فی به چه صورتی انجام می‌شود؟

به طور معمول پرداخت بعد از ارسال مدارک و ثبت درخواست انجام می‌شود. شما می توانید به دو صورت پرداخت را انجام دهید.
پرداخت به روش آنلاین - پرداخت به صورت آفلاین

پرداخت به روش آنلاین
پرداخت آنلاین اپلیکیشن فی با استفاده از کردیت کارت، دبیت کارت، مستر کارت و پی پال انجام می‌شود. با توجه به محدودیت ها در ایران شما می‌توانید از طریق سایت (نام برند و لینک) این کار را انجام دهید.از مزیت های این روش پرداخت سریع است.
پرداخت به صورت آفلاین
پرداخت آفلاین اپلیکیشن فی به این صورت است که شما از طریق حواله بانکی، هزینه را به حساب دانشگاه واریز می کنید. بعد اطلاعات پرداخت را در سایت هنگام ارسال ثبت می‌کنید. از آنجایی که روش آنلاین بسیار راحت تر است در نتیجه از روش آفلاین کمتر استفاده می‌شود.

نکات و مسائل مهم در مورد ارسال و بازدید اپلیکیشن فی

در این مسئله هنگامی که شما برای دانشگاه درخواست ارسال می‌کنید باید مواردی را رعایت کنید. این موارد عبارتند از:

پرداخت هزینه های متقاضیان در دانشگاه های خارج کشور، اپلیکیشن فی دانشگاه است. برای انجام این کار شما باید مراحلی را طی کنید. پرداخت هزینه دانشگاه ها با توجه به عواملی چون کشور، مقطع و رشته دانشگاه بستگی دارد. در ابتدا شما باید درخواست خود را در دانشگاه مورد نظر ثبت کنید، سپس مدارک مورد نیاز را ارسال کنید. دانشگاه برای بررسی مدارک ارسال شده هزینه ای را دریافت می‌کند که به اپلیکیشن فی (Application Fee) معروف است.بعد از قبول شدن در دانشگاه برخی دانشجویان باید هزینه هر ترم را پرداخت کنند. برای پرداخت شما باید یکی از راه های مختلف از جمله دبیت کارت، مستر کارت یا پی پال استفاده کنید. در صورتی که از ایران شما اقدام می‌کنید می‌توانید از طریق سایت ارز کردیت ثبت نام خود را انجام دهید.

پرسش های متداول

پرداخت اپلیکیشن فی چقدر زمان میبرد؟

پرداخت هزینه Application Fee بین ۱ تا ۵ ساعت کاری زمان می‌برد.

هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه ها چقدر است؟

هزینه Application Fee برای هر دانشگاه متفاوت است اما به طور معمول عددی بین ۱۵ تا ۱۰۰ دلار در آمریکا و ۱۵ تا ۱۶۰ دلار در کانادا می‌باشد.

مشاوره نیاز دارید؟

اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی :

Skype
LinkedIn
Pinterest
Twitter
Facebook
WhatsApp
Email
Telegram
question