+98-21-79649900 جستجو

آزمون دولینگو (Duolingo English Test) یک آزمون تطبیقی برای ارزیابی سطح زبان انگلیسی است که شما می‌توانید در هر زمان و مکان به صورت آنلاین شرکت کنید. امروزه مدرک دولینگو همانند آزمون های تافل و آیلتس مورد قبول بسیاری از دانشگاه‌ها است. مدت زمان این آزمون 1 ساعت است و نتیجه آن در 2 روز اعلام می‌شود. از دیگر مزایای این آزمون این است که شما بدون حضور و مسافرت به کشور دیگر، با حداقل هزینه مدرک زبان انگلیسی دولینگو را دریافت کنید. با توجه به شرایط کرونا و عدم برگزاری آزمون های تافل و آیلتس، آزمون دولینگو یکی از بهترین راهکارها برای دریافت مدرک زبان انگلیسی و پذیرش برای دانشگاه ها بود.

برای ثبت نام در این آزمون شما نیازمند یک ایمیل معتبر و پرداخت هزینه هستید که شما می‌توانید از طریق ارزکردیت درخواست خود را ثبت کنید. در ادامه می‌خواهیم در مورد این آزمون توضیحات تکمیلی را ارائه دهیم.

نحوه ثبت سفارش

انتخاب خدمت

پرداخت و ثبت سفارش

پرداخت و ثبت سفارش

پرنده

آزمون دولینگو (Duolingo) چیست و نحوه برگزاری آن

همانطور که در قسمت بالا اشاره شد، آزمون دولینگو یک آزمون بین المللی برای ارزیابی دانش زبان انگلیسی است. این آزمون به صورت آنلاین برگزار می‌شود؛ بنابراین برای شرکت در این آزمون نیازی به حضور فیزیکی شما در آکادمی ها و همچنین سفر به کشور دیگری نخواهد بود. از دیگر مزیت های این آزمون این است که شما محدودیت زمانی خاصی را برای این آزمون ندارید، بنابراین شما می‌توانید در هر زمان و هر مکان که بخواهید از طریق کامپیوتر و وب کم در این آزمون شرکت کنید و پس از قبولی مدرک خود را دریافت کنید.

پس از قبولی در آزمون، دولینگو یک مصاحبه ویدیویی، نمونه Writing، نتایج و نمرات شما را به موسسه و دانشگاه مورد نظر شما ارسال خواهد کرد.

این آزمون زبان انگلیسی حدود یک ساعت زمان می‌برد و نتایج آن طی 48 ساعت آینده به متقاضیان اعلام می‌شود. از دیگر مزیت های این آزمون این است که شما پس از دریافت مدرک و کارنامه خود، می‌توانید آن را با تعداد نامحدودی از موسسات به اشتراک بگذارید.

در حال حاضر آزمون دولینگو (Duolingo) از اعتبار خوبی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، موسسات علمی و مراکز آموزشی است.

مزیت های آزمون دولینگو نسبت به آزمون‌های آیلتس و تافل

آزمون دولینگو امروزه در کنار آزمون های آیلتس و تافل بسیار معتبر است و به نسبت این دو آزمون مزیت هایی دارد. از جمله مزیت های این آزمون:

ثبت نام راحت:این آزمون به صورت آنلاین است و نیاز به سفر و حضور فیزیکی برای آزمون نیست.

سرعت:مدت زمان آزمون یک ساعت و اعلام نتایج 48 ساعت بعد از انجام آزمون است. 

پایین بودن هزینه:این آزمون حدود 49 دلار و 200 دلار برای تافل و آیلتس

نمایش رایگان به موسسات: شما می‌توانید به صورت نامحدود و رایگان آن را به اشتراک بگذارید.

مواردی که باید برای آمادگی در آزمون دولینگو بدانیم

از عوامل موفقیت شما در این آزمون این است که شما با این آزمون آشنا باشید، بخش‌های مختلف را بشناسید تا بتوانید با آمادگی بیشتر شرکت کنید. آزمون دولینگو شامل سه بخش اصلی است. این سه بخش عبارتند از:

1.آمادگی برای آزمون

در ابتدا بخش آمادگی این آزمون Quick Setup است. مدت زمان آن  دقیقه می‌باشد. در این مرحله شما مدارک شناسایی را ارسال کرده و قوانین آزمون را می‌خوانید.

2.آزمون اصلی

در آزمون اصلی چهار مهارت شما یعنی Speaking، Writing، Reading، Listening مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. این نکته را حتما به یاد داشته باشید که سوالات از ابتدا به صورت تصادفی به کاربر نشان داده می‌شود و در ادامه با توجه به سطح پاسخ های متقاضی، سوالات آسان‌تر یا سخت‌تر شود. بنابراین الگوریتم مشخصی ندارد.

3.مصاحبه ویدیویی و نمونه Writing

بعد از آزمون اصلی، در ابتدا تعدادی موضوع پیشنهادی برای مصاحبه ویدیویی و نمونه Writing به داوطلب نمایش داده می‌شود تا یکی از این موارد را انتخاب کند. مدت زمان مورد نیاز برای Writing حدود 3 الی 5 دقیقه و برای مصاحبه ویدیویی 1 الی 3 دقیقه نیاز است.بخش مصاحبه ویدیویی فاقد نمره است و فقط به همراه نتایج آزمون برای موسسات ارسال می‌شود. مدت زمان لازم برای این بخش 10 دقیقه است.

مواردی که باید در آزمون دولینگو(Duolingo) رعایت کنید.

قبل از انجام آزمون قوانین و مقررات لازم به شما نمایش داده خواهد شد اما لازم است نکاتی را در اینجا ذکر کنیم.

1.اتاقی آرام، خلوت که دارای نور کافی باشد برای خود انتخاب کنید.

2.در طول آزمون کسی جز شما در اتاق نباشد و با فردی هم نباید صحبت کنید، این کار ممکن است تقلب حساب شود.

3.بر روی گوشها هدفون قرار نگیرد و در صورتی که موهای شما بلند است نباید گوشهای شما پوشیده باشد.

4.در طول آزمون این موارد به هیچ عنوان نباید در اطرافتان باشد:گوشی موبایل،کتاب، دفترچه

5.از سیستمی استفاده کنید که بلندگو، میکروفون و دوربین وبکم داشته باشد و همچنین سالم باشد.

6.به هیچ عنوان تحت هیچ شرایطی تماس چشمی خود را با دوربین قطع نکنید.

7.حتما از مرورگر کروم یا اپرا بر روی کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ استفاده کنید. انجام آزمون از طریق موبایل، تبلت، آی پد مورد قبول نیست.(افزونه های اضافی مانند گرامرلی نباید نصب باشد، یا حذف کنید و یا از قابلیت صفحه ناشناس کروم استفاده کنید.)

8.صفحه آزمون مرورگر را به هیچ عنوان نبندید و صفحه جدیدی باز نکنید.

9.با نام و مشخصات فرد دیگری در آزمون استفاده نکنید.

10.از وبکم نرم افزاری دیگری استفاده نکنید.

تمامی این موارد باید در آزمون زبان دولینگو رعایت کنید. در صورتی عدم رعایت این موارد ممکن است تقلب محسوب شود.این آزمون توسط نرم افزارهای حرکات، صداهای شما را بررسی می‌کند. همچنین بعد از آزمون فیلم شما را بررسی می‌کنند تا تخلفی صورت نگیرد.

چگونگی محاسبه نمرات آزمون دولینگو

این آزمون همانند سایر آزمون‌ها بر روی مهارت متقاضی نمره را ثبت خواهد کرد. بنابراین شما باید مهارت‌های خود را در چهار بخش اصلی، یعنی Speaking، Writing، Reading، Listening نمره قابل قبولی را کسب کنید. نمره متقاضیان عددی بین 10 تا 160 است و شما به ازای پاسخ به هر سوال 5 امتیاز دریافت خواهید کرد.

ارزیابی شما بعد از 48 ساعت به صورت زیر اعلام می‌شود:

  • Literacy (توانایی متقاضی در خواندن و نوشتن)
  • Comprehension (توانایی خواندن و گوش دادن)
  • Conversation (توانایی گوش دادن و صحبت کردن)
  • Production (توانایی در نوشتن و صحبت کردن)

این موارد به صورت جداگانه محاسبه شده و در کارنامه قرار می‌گیرد. این نوع آزمون بر اساس چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها (CEFR) اندازه گیری می‌شود.

نحوه ثبت نام در آزمون دولینگو (Duolingo)

برای ثبت نام ابتدا شما باید یک حساب کاربری برای خود با استفاده از یک ایمیل معتبر ایجاد کنید. بعد از مراحل ثبت نام نیاز است شما با استفاده از مستر کارت و یا ویزا کارت هزینه آزمون را پرداخت کنید. در صورتی که شما این کارت‌های اعتباری را دارید، می‌توانید ثبت نام کنید. 

در صورتی که می‌خواهید پرداخت ریالی انجام دهید شما می‌توانید از طریق سایت ارزکردیت ثبت نام کنید تا پرداخت برای شما در مدت زمان کوتاه انجام شود تا بتوانید در آزمون دولینگو شرکت کنید. برای ثبت نام می‌توانید از طریق سایت ارزکردیت اطلاعات و پرداخت خود را انجام دهید.

مشاوره نیاز دارید؟

سوالات متداول

هزینه آزمون دولینگو چقدر است؟

هزینه آزمون دولینگو Duolingo نسبت به دیگر آزمون‌ها کم و حدود 49 دلار است.

 

انجام سفارش شما چقدر طول خواهد کشید؟

پرداخت هزینه آزمون Duolingo توسط ارز کردیت بین 3 الی 5 ساعت کاری انجام می‌شود.

 

 

آزمون دولینگو (Duolingo English Test) یک آزمون تطبیقی برای ارزیابی سطح زبان انگلیسی است که شما می‌توانید در هر زمان و مکان به صورت آنلاین شرکت کنید. امروزه مدرک دولینگو همانند آزمون های تافل و آیلتس مورد قبول بسیاری از دانشگاه‌ها است. مدت زمان این آزمون 1 ساعت است و نتیجه آن در 2 روز اعلام می‌شود. از دیگر مزایای این آزمون این است که شما بدون حضور و مسافرت به کشور دیگر، با حداقل هزینه مدرک زبان انگلیسی دولینگو را دریافت کنید. با توجه به شرایط کرونا و عدم برگزاری آزمون های تافل و آیلتس، آزمون دولینگو یکی از بهترین راهکارها برای دریافت مدرک زبان انگلیسی و پذیرش برای دانشگاه ها بود.

هدف ارز کردیت راه اندازی فضایی امن و سریع و دریافت حداقل کارمزده تا همه ی ایرانیان مخصوصا قشر دانشگاهی و صاحبان کسب و کارهای کوچک و آزادکاران (فریلنسرها) با خیال راحت به فعالیت هایشان ادامه بدهند.

question