+98-21-79649900
+98-21-79649900 جستجو

پرداخت سویس فی ویزای آمریکا

سویس فی مخفف Student and Exchange Visitor Information System است. افرادی که متقاضی ویزای F-1 هستند، می‌بایست 200 دلار، صرف نظر از محل سفارت به عنوان Sevis Fee که به I-901 Fee مشهور است بپردازید. در ضمن Non-Refundable هست و قابل انتقال به دیگری نیست. البته این نکته مهم است که این 200 دلار جدای از 160 دلاری است که برای محاسبه می‌پردازید. در ادامه به این موضوع بیشتر اشاره خواهیم کرد.

نحوه ثبت سفارش

انتخاب خدمت

پرداخت و ثبت سفارش

پرداخت و ثبت سفارش

سویس فی (SEVIS FEE) چیست؟

سازمان امنیت ملی آمریکا برای بایگانی و ثبت اطلاعات دانشجویانی که از طریق ویزای M1 و F1 و J1 وارد ایالات متحده می‌شوند از سیستم SEVIS Fee استفاده می‌کند. دانشجویان برای دریافت ویزای های ذکر شده باید هزینه ای را با عنوان سویس فی پرداخت کنند و رسید این پرداخت را هنگام مصاحبه در سفارت آمریکا ارائه نمایند.

حداکثر زمانی که می توان مبلغ SEVIS Fee را پرداخت کرد، چهار روز قبل از وقت سفارت است. یعنی اگر تا چهار روز مانده به وقت سفارت این مبلغ واریز نشود، فرآیند تعیین وقت سفارت نهایی نشده است. قابل ذکر است دوره اعتبار SEVIS Fee تا یک سال بعد از تاریخ پرداخت می باشد و در صورتی که بعد از تاریخ یکساله مشخص شده، تعیین وقت سفارت انجام شود، لازم است هزینه مذکور دوباره پرداخت شود. و اعتبار آن نیز تا یک سال بعد از تاریخ پرداخت می باشد.

پرداخت سویس فی SEVIS Fee

سویس فی همانطور که در قسمت بالا اشاره شد، یک سیستم تحت وب است که سازمان امنیت ملی متحده جهت نگهداری اطلاعات دانشجویانی که از طریق ویزای F1 و M1 و یا برای فرصت مطالعاتی از طریق ویزای J1 وارد ایالات متحده می‌شوند، از آن استفاده می‌کنند

پرداخت SEVIS Fee

SEVIS یک سیستم تحت وب است که سازمان امنیت ملی ایالات متحده جهت نگهداری اطلاعات دانشجویانی که از طریق ویزای M۱ و F۱ و یا برای فرصت مطالعاتی از طریق ویزای J۱ وارد ایالات متحده می‌شوند، از آن استفاده می‌کند. متقاضیان دریافت ویزای F۱، M۱ و J۱ می‌بایست هزینه ای را تحت عنوان SEVIS Fee پرداخت کنند و رسید این پرداخت را در هنگام حضور در سفارت آمریکا جهت مصاحبه ارائه نمایند. سایر انواع ویزاهای آمریکا مثل B۱ و B۲ و همین طور اعضای خانواده افرادی که از طریق این سه نوع ویزا وارد آمریکا می‌شوند (ویزای F۲،J۲ و M۲) نیازی به پرداخت این هزینه ندارند.

مبلغ برای ویزای F1 و M1 برابر با 350 دلار و برای ویزای نوع J1 برابر 220 دلار است. ویزای F1 و M1 برای پذیرش دانشجو و J1 برابر با 220 دلار است. این مبلغ حداقل باید 4 روز بیش از حضور در سفارت برای مصاحبه، پرداخت شود. در صورت رد و عدم صدور ویزا، این مبلغ غیرقابل بازگشت است. همچنین SEVIS Fee قابل انتقال به شخص دیگری نمی‌باشد اما در صورت دریافت ویزا، از دانشگاهی به دانشگاه دیگر (در صورت جابجایی دانشجو بین دو دانشگاه در آمریکا) قابل انتقال است.

هزینه سویس فی با هزینه 160 دلاری MRV Fee که برای مشاهده تقویم مصاحبه در وب سایت usvisa-info.com پرداخت می‌شود، متفاوت است. هزینه MRV Fee باید به صورت جداگانه برای تمامی متقاضیان ویزای آمریکا و همین طور اعضای خانواده پرداخت شود. مدت اعتبار رسید SEVIS Fee یک سال از تاریخ پرداخت آن است.

این نکته بسیار مهم است که سایت وب سایت پرداخت SEVIS Fee با IP ایران باز نمی‌شود و همچنین شما باید یکی از کارت‌های معتبر ویزا کارت یا مستر کارت را داشته باشید. برای پرداخت هزینه این نوع ویزا شما می‌توانید با درخواست در سایت ارز کردیت درخواست خود را ثبت کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن پرداخت برای شما انجام شود.

مشاوره نیاز دارید؟

سوالات شما

آیا پر کردن تمامی اطلاعات در فرم ثبت سفارش الزامی ست؟

پر کردن تمامی اطلاعات در فرم ثبت سفارش الزامی ست تا ما بتوانیم سفارش شما را بدون وقفه انجام دهیم.

انجام سفارش من چقدر طول میکشد؟

سفارشات شما حداکثر در 3 الی 5 ساعت کاری انجام خواهد شد

question