+98-21-79649900
+98-21-79649900 جستجو
?How to order
نحوه ثبت سفارش
چگونه سفارش خود را ثبت کنم؟

1. ثبت نام و ورود

جهت ثبت سفارش اگر عضو نیستید ثبت نام کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید.


2. احراز هویت

در صورتی که خدمت مورد نظر به مدارک بیشتری نیاز داشت احراز هویت خود را کامل کنید.


3. انتخاب خدمت

وارد صفحه معرفی خدمت شوید و از منوی شناور بالا یا دکمه ثبت درخواست به بخش ثبت سفارش بروید.


4. ثبت سفارش

فرم سفارش خود را تکمیل و ثبت کنید. درصورت لزوم به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد.

آزمون PTE یکی از انواع مدارک بین المللی زبان انگلیسی که مخفف عبارت Pearson Test of English است. این آزمون به صورت کامپیوتری برگزار می‌شود و همانند آزمون‌های معتبر دیگر مانند تافل(TOEFL) و آیلتس (IELTS)، از بخش های خواندن (Reading)، شنیدن(Listening)، نوشتن(Writing)، صحبت کردن (Speaking)
شما را ارزیابی کرده و میزان تسلط شما بررسی خواهد کرد.
آزمون PTE هم برای پذیرش در دانشگاه کشورهایی همچون کانادا و استرالیا معتبر است. البته باید به این نکته توجه شود که آیا در دانشگاه مقصد این مدرک معتبر است یا خیر؟

کدام دانشگاه‌ها مدرک آزمون PTE را می‌پذیرند؟
مدرک آزمون PTE در بیش از 3000 موسسه آموزشی و دانشگاهی معتبر است. از معروف ترین دانشگاه‌ها می‌توان به دانشگاه آکسفورد و هاروارد اشاره کرد. اما بهتر است قبل از انجام ثبت نام در این آزمون، پذیرش یا عدم پذیرش نمره این آزمون توسط دانشگاهی که می‌خواهید برای آن اپلای کنید در وب سایت دانشگاه بررسی کنید. در بسیاری از سایت‌ها اسامی دانشگاه‌ها آورده شده است، اما بهترین منبع برای تایید این موضوع، سایت خود دانشگاه است.
نمره آزمون PTE چگونه محاسبه می‌شود؟
همانطور که در بخش بالا اشاره آزمون PTE همانند آزمون‌های بین المللی تافل و آیلتس از چهار بخش خواندن (Reading)، شنیدن(Listening)، نوشتن(Writing)، صحبت کردن (Speaking) تشکیل شده است. برای هر بخش نمره ای از 10 تا 90 در نظر گرفته شده است. در نهایت، نمره کلی این آزمون میانگین کل بخش‌ها یعنی بین 10 تا 90 خواهد بود. دانشگاه‌ها برای پذیرش هر کدام معیار و نمره‌ای را مشخص کرده‌اند، اما به طور معمول برای اپلای بهتر است نمره‌ای بالاتر از 66 را کسب کنید. در این صورت احتمال پذیرش شما بیشتر است.
این آزمون هم همانند آزمون آیلتس، در 2 نوع عمومی (General) و آکادمی (Academic) برگزار می‌شود و به طور مشابه نیز جهت پذیرش تحصیلی معمولا تنها نوع آکادمی (Academic) آن مورد قبول دانشگاه‌ها و موسسات علمی و مهاجرتی است.
آیا این آزمون در ایران برگزار می‌شود؟
در این مورد باید گفت برخلاف آزمون‌های تافل و آیلتس این آزمون در ایران برگزار نمی‌شود. در واقع شما برای آزمون‌های تافل و آیلتس این امکان را دارید در کشور خود امتحان دهید، اما برای آزمون PTE این امکان فراهم نیست و باید کشور دیگری را برای انجام آزمون مشخص کنید.
which country

در کدام کشورها آزمون PTE برگزار می‌شود؟

همانطور که در قسمت بالا اشاره شد، آزمون PTE در ایران برگزار نمی‌شود. بنابراین در صورتی که قصد دارید آزمون PTE را انجام دهید با به یکی از کشورهای همسایه سفر کنید. این کشورها عبارتند از:

Registration fee

هزینه ثبت نام در آزمون ETS

هزینه این آزمون برخلاف آزمون آیلتس و تافل که در کشورها نزدیک به هم است، اما برای آزمون PTE این مبلغ متفاوت است. در بعضی از کشورها مبلغ به پول رسمی آن کشور پرداخت می‌شود و در برخی از کشورها به دلار پرداخت خواهد شد. مبالغ آزمون در کشورهای همسایه عبارت است از:

برای پرداخت این آزمون شما باید ابتدا در سایت آزمون PTE(لینک سایت ثبت نام) ثبت نام کرده و یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. بعد از تکمیل ثبت نام نوبت به پرداخت می‌رسد، در این مرحله شما باید با استفاده از مستر کارت، ویزا کارت یا پی پال پرداخت خود را انجام دهید. در صورتی‌که امکان پرداخت از این راه‌ها را ندارید، می‌توانید از سایت(نام سایت و لینک) پرداخت و ثبت نام خود را انجام دهید.

مزیت‌و تفاوت‌ها آزمون PTE با سایر آزمون‌ها

این آزمون مزیت‌ها و تفاوت‌هایی با آزمون‌های معتبر از جمله تافل و آیلتس دارد. که عبارت است از:

نتایج این آزمون به نسبت سایر آزمون‌ها در مدت کوتاه‌تری مشخص می‌شود و همچنین سریع‌تر به دانشگاه مقصد ارسال می‌شود. مدت زمان گزارش آزمون PTE حداکثر 5 روز است.

آزمون PTE، همخوانی بسیار زیادی با آزمون آیلتس دارد. به طوری که در بیشتر موارد با توجه دشوار بودن آزمون آیلتس برای برخی از داوطلبان، بسیاری این آزمون را برای مهاجرت یا تحصیل ترجیح می‌دهند.

نوع تصحیح کردن آزمون آیلتس و آزمون PTE با یکدیگر متفاوت است. در آزمون آیلتس یک فرد آزمون را تصحیح خواهد کرد و این می‌تواند باعث خطای انسانی شود. اما در آزمون PTE، امتحان توسط کامپیوتر تصحیح خواهد شد و خطای انسانی را کاهش خواهد داد.

این آزمون برخلاف آزمون‌های تافل و آیلتس که منابع بسیار زیادی دارند، منابع محدودتری دارند و این منابع در خود سایت آزمون PTS معرفی شده است. مطالعه این منابع بسیار کافی است.

تعداد دفعات برگزاری این آزمون بسیار زیاد است، به طوری که قدرت انتخاب شما برای شرکت در آزمون در یک تاریخ مشخص بسیار بالاست.

بزرگترین مسئله و نقص آزمون PTE عدم پذیرش گسترده این آزمون به نسبت آزمون‌های آیلتس و تافل است. دومین نقص این آزمون عدم برگزاری آن در کشور است.

آزمون PTE یکی از آزمون‌های بین المللی زبان انگلیسی است. میزان اعتبار این آزمون در حال گسترش است و بسیاری از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به خصوص در کشورهای کانادا و استرالیا این آزمون را قبول دارند. این آزمون مزیت‌هایی نسبت به آزمون‌های مشابه مانند آیلتس و تافل دارد و جایگزینی نسبتا خوبی به جای این آزمون‌ها است. این آزمون در حال حاضر در کشور ایران برگزار نمی‌شود و برای شرکت کردن باید به کشورهای همسایه مراجعه کرد.

برای شرکت در این آزمون باید در سایت آزمون PTE(لینک سایت) ثبت نام کرده و حساب کاربری ایجاد کنید. بعد از تکمیل ثبت نام باید پرداخت انجام شود. شما برای پرداخت باید یکی از روش‌های ویزا کارت، مستر کارت یا پی پال را انتخاب کنید. با توجه به شرایط تحریم، شما می‌توانید از طریق سایت(نام سایت و لینک) هزینه آزمون PTE را پرداخت کنید.
Further Details

توضیحات تکمیلی

آزمون PTE مخفف Pearson Tests of English است، PTE یک نوع آزمون زبان انگلیسی است که متقاضیان پذیرش تحصیلی و مهاجرت به کشورهایی مانند استرالیا و کانادا می‌توان از آن برای پذیرش در دانشگاه‌ها، موسسات و سازمان‌های دولتی و مهاجرتی استفاده کرد. اما قبل از اقدام به انجام این آزمون باید بدانید که آیا دانشگاه خارجی و سفارت کشور مد نظر شما، نتیجه این آزمون را قبول می‌کند یا خیر؟ هدف ارز کردیت راه اندازی فضایی امن و سریع و دریافت حداقل کارمزده تا همه ی ایرانیان مخصوصا قشر دانشگاهی و صاحبان کسب و کارهای کوچک و آزادکاران (فریلنسرها) با خیال راحت به فعالیت هایشان ادامه بدهند.

پرسش های متداول

آیا پر کردن تمامی اطلاعات در فرم ثبت سفارش الزامی ست؟

پر کردن تمامی اطلاعات در فرم ثبت سفارش الزامی ست تا ما بتوانیم سفارش شما را بدون وقفه انجام دهیم.

انجام سفارش من چقدر طول میکشد؟

سفارشات شما حداکثر در 3 الی 5 ساعت کاری انجام خواهد شد

مشاوره نیاز دارید؟

اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی :

Skype
LinkedIn
Pinterest
Twitter
Facebook
WhatsApp
Email
Telegram
question