+98-21-79649900
+98-21-79649900 جستجو
?How to order
نحوه ثبت سفارش
چگونه سفارش خود را ثبت کنم؟

1. ثبت نام و ورود

جهت ثبت سفارش اگر عضو نیستید ثبت نام کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید.


2. احراز هویت

در صورتی که خدمت مورد نظر به مدارک بیشتری نیاز داشت احراز هویت خود را کامل کنید.


3. انتخاب خدمت

وارد صفحه معرفی خدمت شوید و از منوی شناور بالا یا دکمه ثبت درخواست به بخش ثبت سفارش بروید.


4. ثبت سفارش

فرم سفارش خود را تکمیل و ثبت کنید. درصورت لزوم به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد.

آزمون GRE general به دو شیوه کتبی و کامپیوتری برگزار می شود که دارای سه بخش نگارش تحلیلی، لغت و درک مطلب و بخش استدلال ریاضی می باشد.
اما آزمون GRE subject فقط به صورت کتبی برگزار می شود. نمره این آزمون از ۲۰۰تا ۹۰۰ می باشد و در بازه های ۱۰ نمره ای متغیر است.

آزمون GRE subject شامل چه رشته هایی میشود؟

همانطور که گفته شد آزمون GRE subject محدود شده به یک موضوع هستند که شامل رشته شیمی، زیست شناسی، ریاضی، فیزیک روانشناسی و ادبیات انگلیسی می باشد.

اهمیت شرکت در آزمون GRE subject
برای اکثر دانشگاه های دنیا دادن این آزمون ضروری نیست، این آزمون اغلب در دانشگاه های کانادا و آمریکا رواج دارد، اما به طور کلی می‌ توان گفت شرکت در این آزمون و کسب نمره بالا شانس شمارا برای دریافت فاند رشته مورد نظر افزایش می‌ دهد. در واقع شما با شرکت در این آزمون و کسب نمره مطلوب به عنوان دانشجو تحصیلات تکمیلی، دانش زبانی و مهارت تحلیلی خود را به کمیته پذیرش اثبات می کنید .
هزینه ثبت نام آزمون
هزینه شرکت در آزمون GRE subject در ایران ۱۵۰ دلار می باشد، که شما درصورت کنسل کردن آزمون باید نصف مبلغ آزمون را پرداخت کنید. البته نا گفته نماند که شما تنها تا ۴ روز قبل از امتحان امکان کنسل کردن دارید در غیر این صورت هیچ هزینه ای به شما عودت نخواهد شد. اگر شما بخواهید زمان یا مرکز آزمون را تغیر دهید باید مبلغ ۵۰ دلار پرداخت کنید.
اعتبار مدرک ازمون
به طور کلی می‌ توان گفت اعتبار مدرک GRE پنج سال است. وقتی اعتبار مدرک GRE به پایان رسد ETS نتیجه شما را حذف خواهد کرد و شما دیگر به هیچ شکلی قادر به دریافت آن نخواهید بود. در حقیقت شما دیگر نمی‌ توانید از طریق حساب کاربری خود به نتیجه مدرک GRE دسترسی داشته باشید. از این رو شما پس از پایان اعتبار مدرک زبان GRE دیگر نمی‌ توانید آن را برای دانشگاهی ارسال بکنید.
در صورتی که در روزهای آخر مانده به پایان رسیدن اعتبار مدرک زبان GRE خود نسبت به ارسال آن برای دانشگاه‌های مورد نظر خود اقدام بکنید مشکلی پیش نخواهد آمد. با این حال باید به یاد داشته باشید که قبل از ارسال نمره خود دستورالعمل‌ها و خواسته‌های دانشگاه را مطالعه کنید. ممکن است دانشگاه مورد نظر شما تنها نمره‌ آزمون GRE را بپذیرند که ۲ سال از کسب آن می‌ گذرد. بنابراین به منظور جلوگیری از اتلاف زمان و از دست دادن شانس خود قبل از ارسال نمره از طریق وب‌سایت رسمی این مساله را بررسی بکنید.

نحوه ثبت نام آزمون GRE subject

متقاضیان ایرانی برای شرکت در آزمون جی آر ای ابتدا باید از طریق وب‌سایت موسسه ETS برای ثبت نام اقدام کنند و با استفاده از کارت‌های اعتباری بین‌المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت هزینه این آزمون را پرداخت کنند. ثبت نام آزمون GRE را به صورت زیر انجام دهید:

1. ساخت حساب کاربری

یک حساب کاربری برای شرکت در آزمون GRE در موسسه ETS ایجاد کرده و مشخصات فردی خود را به دقت درج کنید.

2. انتخاب مرکز و تاریخ آزمون

اطلاعات آزمون مانند نوع آن (جنرال یا سابجکت)، تاریخ برگزاری آزمون و مرکز برگزار کننده موردنظرتان را مشخص کنید.

3. مباحث مالی

هزینه آزمون را پرداخت کنید.

4. تکمیل اطلاعات

پس از پرداخت هزینه آزمون GRE، موسسه ETS تکمیل ثبت‌نام شما را تایید می‌کند و ایمیل تاییدیه‌ای از این موسسه دریافت خواهید کرد. برای آن‌که ثبت نام امتحان جی آر ای را با اطمینان بیشتری انجام دهید می‌توانید از راهنمای تصویری ثبت نام آزمون GRE استفاده کنید و گام به گام با آن جلو بروید.

4. استفاده از کارت های بین المللی

نکته مهم به هنگام پرداخت هزینه آزمون GRE این است که حتما باید با استفاده از کارت‌‌های اعتباری بین‌المللی پرداخت خود را انجام دهید. چنانچه به کارت‌های اعتباری بین‌المللی دسترسی ندارید می‌ توانید با استفاده از سرویس‌های پرداخت واسطه مانند ارز کردیت هزینه آزمون را پرداخت نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام GRE subject
شما برای شرکت در آزمون GRE subject شما باید مدرک معتبری ارائه دهید که مورد قبول موسسه ETS باشد، که بهترین کارت شناسایی پاسپورت شما می باشد، البته باید دقت کنید که پاسپورت شما باید به روز باشد و آن را همراه خود به سر جلسه آزمون ببرید، پاسپورت شما باید اصل باشد و ارائه فتوکپی آن مورد قبول نیست وهمچين پاسپورت شما باید دارای عکسی واضحی باشد.
نمره منفی در آزمون GRE subject
برخلاف آزمون جنرال که دارای نمره ی منفی نیست، آزمون GRE subject نحوی مورد بررسی و نمره دهی قرار می گیرد که در ازای هر چهار پاسخ اشتباه یک نمره ی منفی برای شرکت کننده ثبت می شود.
البته این روند نمره دهی تا تاریخ جولای ۲۰۱۷ صورت می پذیرفته است و از بعد از آن تاریخ، با توجه به اعلام ETS نمره منفی از آزمون سابجکت حذف شده و نمره ی شما فقط بر حسب جواب های صحیح شما سنجیده می شود.
امکان حذف نمره تست GRE subject
در پایان برگزاری امتحان GRE از متقاضی پرسیده می شود که در صورت تمایل می تواند نمره تست خود را کنسل کند و برای هیچ کدام از مرکز آموزشی ارسال نگردد. در صورت کنسل نمودن تست GRE خود متقاضی نیز از علمکرد و نمره تست خود اطلاع پیدا نخواهد کرد و نمره تست GRE مذکور در پرونده امتحانی متقاضی نیز ثبت نمی گردد.

نحوه اطلاع از زمان و محل برگزاری ازمون GRE subject

اگر قصد دارید از تاریخ آزمون GRE Subject مطلع شوید، بهتر است وبسایت ETS را بررسی کنید. با انجام روند زیر می‌توانید از تاریخ این آزمون‌ها باخبر شوید.

ابتدا لازم است یک حساب کاربری ETS داشته باشید. اگر از قبل یک حساب کاربری دارید، میتوانید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود وارد پروفایل خود شوید.

بعد از ساخت حساب کاربری و وارد شدن به آن، برای اینکه بتوانید تاریخ برگزاری آن را مشاهده کنید، روی گزینه”Register/Find Test Centers, Dates ” کلیک کنید.

در قسمت بعد نوع آزمون GRE را انتخاب می‌کنید.

سپس نام شهر خود را وارد کنید. همچنین میتوانید تاریخ مورد نظر خود برای آزمون را انتخاب کنید.
Conclusion

سخن پایانی

در واقع کسب نمره مورد قبول در آزمون GRE subject یکی از شروط لازم برای ورود به دانشگاه های آمریکا می باشد. هرچند برخی از دانشگاه ها این آزمون را ضروری نمی دانند اما داشتن نمره بالا در این آزمون خالی از لطف نیست و می تواند تا حد بسیار زیادی شانس شما را برای پذیرش از دانشگاه مقصد بالا ببرد. این آزمون به صورت تخصصی در مورد موضوعات مختلفی همچون روانشناسی، ادبیات، شیمی و... وجود دارد. همانطور که گفته شد قوانین مربوط به این آزمون ممکن است در طی سال های متوالی تغیر کند، توصیه می شود برای اطلاع دقیق تر از جزئیات آزمون سایت ارز کردیت را چک کرده و با کارشناسان ما در ارتباط باشید، همچنین شما می توانید از طریق سایت ارز کردیت در آزمون GRE subject ثبت نام کنید.

پرسش های متداول

آیا نمره منفی در آزمون GRE subject وجود دارد؟

برخلاف آزمون جنرال که دارای نمره ی منفی نیست، آزمون GRE subject به نحوی مورد بررسی و نمره دهی قرار می گیرد که در ازای هر چهار پاسخ اشتباه یک نمره ی منفی برای شرکت کننده ثبت می شود. البته این روند نمره دهی تا تاریخ جولای ۲۰۱۷ صورت می پذیرفته است و از بعد از آن تاریخ، با توجه به اعلام ETS نمره منفی از آزمون سابجکت حذف شده و نمره ی شما فقط بر حسب جواب های صحیح شما سنجیده می شود.

نحوه اطلاع از زمان و محل برگزاری ازمون GRE subject به چه صورت است؟

اگر قصد دارید از تاریخ آزمون GRE Subject مطلع شوید، بهتر است وبسایت ETS را بررسی کنید. با انجام روند زیر می‌توانید از تاریخ این آزمون‌ها باخبر شوید.
ابتدا لازم است یک حساب کاربری ETS داشته باشید. اگر از قبل یک حساب کاربری دارید، میتوانید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود وارد پروفایل خود شوید.
بعد از ساخت حساب کاربری و وارد شدن به آن، برای اینکه بتوانید تاریخ برگزاری آن را مشاهده کنید، روی گزینه”Register/Find Test Centers, Dates ” کلیک کنید.
در قسمت بعد نوع آزمون GRE را انتخاب می‌ کنید.
سپس نام شهر خود را وارد کنید. همچنین می توانید تاریخ مورد نظر خود برای آزمون را انتخاب کنید.

آیا امکان حذف نمره تست GRE subject وجود دارد؟

در پایان برگزاری امتحان GRE از متقاضی پرسیده می شود که در صورت تمایل می تواند نمره تست خود را کنسل کند و برای هیچ کدام از مراکز آموزشی ارسال نگردد. در صورت کنسل نمودن تست GRE خود متقاضی نیز از علمکرد و نمره تست خود اطلاع پیدا نخواهد کرد و نمره تست GRE مذکور در پرونده امتحانی متقاضی نیز ثبت نمی گردد.

آیا آزمون GRE Subject تنها برای ورود به برنامه‌های دکترا مناسب است یا می‌توان از آن به منظور ورود به برنامه‌های کارشناسی ارشد نیز استفاده کرد؟

آزمون GRE Subject در ابتدا برای ورود به برنامه‌های دکترا در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی مورد استفاده قرار می‌ گیرد. با این حال، در برخی موارد، برنامه‌های کارشناسی ارشد نیز از نمرات این آزمون برای انتخاب ورودی استفاده می‌ کنند.

مشاوره نیاز دارید؟

اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی :

Skype
LinkedIn
Pinterest
Twitter
Facebook
WhatsApp
Email
Telegram
question