+98-21-79649900
+98-21-79649900 جستجو

در صورتی که شما بعد از آزمون GRE نسبت به نمره خود معترض باشید، موسسه ETS این امکان را برای شما فراهم کرده است. برای ثبت درخواست تجدید نظر در آزمون GRE تا 90 روز پس از تاریخ شرکت در آزمون این فرصت را خواهید داشت. این نکته قابل ذکر است که شما برای هردو آزمون GRE General و هم آزمون GRE Subject انجام دهید.

اما نکته ای مهم تر از نکته بالا این است که در آزمون GRE General  تنها به نمره بخش رایتینگ تحلیلی (Analytical Writing) می‌توانید اعتراض کنید. در ادامه نحوه روش اعتراض را توضیح خواهیم داد.

نحوه ثبت سفارش

انتخاب خدمت

پرداخت و ثبت سفارش

پرداخت و ثبت سفارش

آزمون GER چیست؟

آزمون GRE مخفف Graduate Record Examinations یکی از آزمون‌های معتبر بین‌المللی هست که دانشجویان تحصیلات تکمیلی در آن شرکت می‌کنند. این آزمون اغلب در دانشگاه‌های کانادا و آمریکا رواج دارد. به طور معمول دانشجویان مقطع دکتری و یا ارشد در این آزمون شرکت می‌کنند.در واقع شما با شرکت در این آزمون مهارت‌های تحلیل خودتان را به عنوان یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی سنجیده و به سوپروایزر یا کمیته پذیرش اثبات می‌کنید. شرکت در آزمون GRE برای پذیرش در برخی دانشگاه‌ها اجباری و در برخی اختیاری است. البته این آزمون برای افرادی که به دنبال دریافت بورس یا فاند تحصیلی هستند، توصیه می‌شود، زیرا این آزمون نقطه قوتی در رزومه شما است.

نحوه اعتراض به آزمون GRE

همانطور که در قسمت بالا اشاره شد، در صورت داشتن اعتراض شما می‌توانید نسبت به نمرات خود اعتراض کنید. ارسال ریپورت نمرات آزمون GRE بین 10 الی 15 روز بعد از تاریخ برگزاری آزمون است. این گزارش بر روی وبسایت ETS قابل مشاهده است. شما تا 90 روز بعد از تاریخ شرکت در آزمون فرصت دارید درخواست بازبینی نمره خود را ثبت کنید. برای این کار در ابتدا وارد سایت ETS شده و در قسمت View Scores and Score Recipients، گزینه Request Score Review را انتخاب کنید. پس از آن نوع آزمون خود را مشخص کرده  و هزینه اعتراض به نمره را باید پرداخت کنید. هزینه اعتراض به آزمون‌ها عبارتند از:

  • هزینه آزمون GRE General برابر با 60 دلار
  • هزینه آزمون GRE Subject برابر با 50 دلار 

این نکته را توجه داشته باشید که در صورت عدم پرداخت هزینه، درخواست بازبینی نمره GRE ثبت نخواهد شد.

پرداخت هزینه آزمون GRE

همانطور که در ابتدا اشاره شده برای آزمون GRE General، شما فقط می‌توانید برای بخش نوشتار تحلیلی (Analytical Writing) اعتراض کنید. هزینه پرداخت این آزمون 60 دلار و برای آزمون GRE Subject برابر 50 دلار است.

برای پرداخت ای هزینه شما باید یکی از کارت های معتبر ویزا کارت، مستر کارت یا حساب پی پال داشته باشید. در صورتی که شما به این کارت‌ها و حساب‌ها ندارید، می‌توانید از طریق سایت (نام سایت و لینک) سفارش خود را ثبت کرده و هزینه را پرداخت کنید. برای این کار ابتدا وارد حساب کاربری خود شده و گزینه اعتراض به آزمون GRE  را ثبت کنید. این کار برای شما در سریع ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

در بحث اعتراض به نمره GRE این نکته قابل ذکر است که در صورت اینکه نمره شما تغییر کند، فارغ از اینکه کمتر یا بیشتر شود، هزینه درخواست بازبینی نمره به شما بازگردانده می‌شود.

از آنجایی که این آزمون برای اپلای تحصیلات تکمیلی استفاده می‌شود، در صورت شرکت در هر کدام از این آزمون‌ها شما می‌توانید درخواست بازبینی خود را به صورت آنلاین در سایت ETS ثبت کنید.

این نکته را در ذهن داشته باشید که امکان اعتراض به نمره تمام بخش‌ های آزمون GRE General وجود ندارد و تنها می‌توانید به نمره قسمت نوشتار تحلیلی (Analytical Writing) اعتراض کنید. اما شما برای آزمون GRE Subject می‌توانید برای نمره هر 4 آزمون فیزیک،ریاضی، شیمی و روانشناسی درخواست بازبینی دهید. امکان درخواست اینکار تا 90 روز پس از آمون وجود دارد. در صورت درخواست تجدید نظر نمره شما بعد از 1 الی 3 هفته پس از ثبت و پرداخت هزینه، برای شما ارسال و آماده ارسال خواهد شد. اما این را بدانید که در این بازه شما امکان گزارش نمره GRE به هیچ موسسه و دانشگاه را نخواهید داشت و تا زمان اعلام نمرات جدید باید صبر کنید. پس از دریافت نتیجه، در صورت تغییر نمره، نمره جدید جایگزین نمره قبلی می‌شود و امکان تغییر آن وجود نخواهد داشت. بنابراین این کار را زمانی انجام دهید که مطمئن باشید نمره بیشتری را کسب خواهید کرد.

نکات مهم پیرامون اعتراض به آزمون GRE 

  • شما تا 90 روز بعد از آزمون GRE فرصت دارید اعتراض خود را ثبت کنید.
  • درخواست ثبت اعتراض شما به صورت آنلاین ثبت خواهد شد و نتیجه بازبینی بین 1 الی 3 هفته پس از ثبت و پرداخت برای شما ارسال خواهد شد.
  • در صورت اعتراض شما به هیچ عنوان نمی‌توانید درخواست ارسال ریپورت برای دانشگاه‌ها را تا اعلام نتایج جدید ثبت کنید.
  • در صورت اعتراض، نمره شما چه کاهش یا چه افزایش پیدا کند، برای دانشگاه مدنظر شما ارسال خواهد شما و امکان عدم تغییر آن وجود ندارد.

 

 

مشاوره نیاز دارید؟

سوالات شما

انجام سفارشات من چقدر زمان خواهد برد؟

سفارشات شما در 3 الی 5 ساعت انجام خواهد شد

آیا پر کردن تمامی اطلاعات در فرم ثبت سفارش الزامی ست؟

پر کردن تمامی اطلاعات در فرم ثبت سفارش الزامی است

question