+98-21-79649900
+98-21-79649900 جستجو

آزمون PTE یک نوع آزمون زبان انگلیسی است که متقاضیان پذیرش تحصیلی و مهاجرت به کشورهای مانند استرالیا و کانادا می‌تواند از آن برای پذیرش در دانشگاه‌ها، موسسات و سازمان‌های دولتی و مهاجرتی استفاده کنند. بعد از ثبت نام ممکن است شما نیاز پیدا کنید که زمان یا محل آزمون خود را تغییر دهید. این امکان برای آزمون PTE تا 7 روز پیش از آزمون با پرداخت 25 درصد هزینه ثبت نام وجود دارد.

در صورتی که شما کمتر از 7 روز مانده به آزمون این اقدام را انجام دهید، برای تغییر زمان و مکان آزمون باید به طور کامل هزینه را پرداخت کنید. در ادامه به چگونگی تغییر زمان و مکان آزمون PTE می‌پردازیم.

نحوه ثبت سفارش

انتخاب خدمت

پرداخت و ثبت سفارش

پرداخت و ثبت سفارش

آزمون PTE چیست؟

آزمون PTE یکی از انواع مدارک بین المللی زبان انگلیسی که مخفف عبارت Pearson Test of English است. این آزمون به صورت کامپیوتری برگزار می‌شود و همانند آزمون‌های معتبر دیگر مانند تافل(TOEFL) و آیلتس (IELTS)، از بخش های خواندن (Reading)، شنیدن(Listening)، نوشتن(Writing)، صحبت کردن (Speaking)

شما را ارزیابی کرده و میزان تسلط شما بررسی خواهد کرد.

آزمون PTE هم برای پذیرش در دانشگاه کشورهایی همچون کانادا و استرالیا معتبر است.

چگونه زمان و مکان آزمون PTE را تغییر دهیم؟

خوشبختانه در آزمون PTE این امکان وجود دارد که شما بتوانید مکان و زمان آزمون خود را تغییر دهید. برای این کار شما باید یکی از دو روش زیر را انتخاب کنید.

1.با ورود به حساب کاربری و تغییر زمان و مکان از طریق آن

2.تماس با پشتیبانی سایت PTE و تغییر مکان و زمان آزمون

نحوه تغییر مکان و زمان (Reschedule) آزمون PTE در سایت

برای این نوع تغییر شما باید یک سری مراحل را طی کنید. این مراحل را به ترتیب اشاره خواهیم کرد. زمان مورد نیاز برای این تغییر 30 دقیقه است. مراحل عبارت است از:

1.در ابتدا بعد از ورود به سایت Pearson وارد حساب کاربری خود شوید.

  1. در صورتی که می‌خواهید آزمون خود را کنسل کنید، ابتدا وارد قسمت آزمون‌های خود شده و در کنار آزمون ثبت نام شده گزینه کنسل وجود دارد. به این صورت شما می‌توانید آزمون خود را کنسل کنید.
  2. اما در صورتی که شما قصد تغییر زمان یا مکان آزمون خود را دارید، گزینه Reschedule را انتخاب کنید. فقط برای تغییر آزمون زمان بندی خود و آزمون را مدنظر قرار دهید.

قوانین آزمون PTE

همانطور که در قسمت ابتدایی توضیح داده شد، این امکان برای شما وجود دارد که زمان و مکان آزمون خود را تغییر دهید. در صورتی که این کار را شما انجام دهید، مبلغی به عنوان ریفاند به شما بازگردانده می‌شود. اما برای این کار دو قانون مهم وجود دارد.

7.1 روز مانده به آزمون:

در صورتی که شما بخواهید 7 روز قبل از آزمون مکان و زمان آزمون را تغییر دهید، باید 25 درصد هزینه آزمون را بپردازید. اما در صورت لغو آزمون، شما باید 50 درصد هزینه آزمون ریفاند می‌شود.

  1. کمتر از 7 روز مانده به آزمون

در صورتی که کمتر از 7 روز به آزمون شما باقی مانده باشد و شما بخواهید مکان و زمان آزمون را تغییر دهید، باید کل هزینه آزمون را بپردازید. برای لغو آزمون در کمتر از 7 روز هیچ گونه ریفاند وجود ندارد.

نکته بعدی که وجود دارد این است که ممکن است شما پس از ثبت نام قادر به حضور در آزمون نیستید. در مورد این مسئله شما می‌توانید برای درخواست ریفاند با تیم خدمات مشتریان در منطقه خود تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید. اما برای دریافت ریفاند کامل هزینه، باید شرایط زیر را داشته باشید. این شرایط عبارتند از:

  • حداکثر 14 روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
  • اگر آزمون شما در بازه زمان 14 روز پس از ثبت نام برگزار می‌شود، شما امکان دریافت مبلغ ریفاند شده ثبت نام را ندارید.
  • اگر بدون لغو آزمون، در جلسه امتحان حاضر نشوید، ریفاندی به شما تعلق نمی‌گیرد.

آیا آزمون PTE در ایران برگزار می‌شود؟

نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که این آزمون برخلاف آزمون‌های آیلتس و تافل در ایران برگزار نمی‌شود. شما برای انجام این آزمون باید به یکی از کشورهای همسایه سفر کنید. این آزمون در کشورهایی همچون عراق، آذربایجان،ترکیه، امارات برگزار می‌شود. برای ثبت نام این آزمون شما باید باید یکی از کارت‌های معتبر ویزا کارت یا مستر کارت داشته باشید. بر همین اساس برای پرداخت هزینه تغییر مکان و زمان آزمون هم شما باید یکی از این کارت‌ها را داشته باشید. سایت(نام سایت و لینک) این امکان را برای شما فراهم کرده است تا پرداخت خود را انجام دهید.

روش پرداخت هزینه تغییر زمان یا مکان(Reschedule) آزمون PTE

همانطور که در قسمت بالا اشاره شد، شما برای پرداخت هزینه تغییر مکان و زمان آزمون PTE باید یکی از کارت های معتبر مستر کارت  یا ویزا کارت را داشته باشید. اما از آنجایی که این امکان برای ایران وجود ندارد، افراد می‌توانند با مراجعه به سایت ارز کردیت جهت ثبت سفارش خود برای تغییر زمان یا مکان آزمون PTE اقدام کنند.مشاوره نیاز دارید؟

سوالات شما

آیا پر کردن تمامی اطلاعات در فرم ثبت سفارش الزامی ست؟

پر کردن تمامی اطلاعات در فرم ثبت سفارش الزامی ست تا ما بتوانیم سفارش شما را بدون وقفه انجام دهیم.

انجام سفارش من چقدر طول میکشد؟

سفارشات شما حداکثر در 3 الی 5 ساعت کاری انجام خواهد شد

question