آزادکاران (freelancers)
10 خرداد 1399 0

فریلنسر (Freelancer) به معنی آزادکار می‌باشد. فریلنسر‌ها به افرادی گفته می‌شود که مدیر خود هستند. این افراد خود اشتغال بوده و الزاما تعهد قرار دادی به شرکت یا مجموعه‌ای ندارند.. در واقع در امد آن‌ها از کارمندی یا کار ثابت در یک بازه زمانی مشخص به دست نمی‌آید. ان‌ها دارای شغل هایی می‌باشند که می‌توانند دور کاری کنند یعنی از خانه کار مورد علاقه خود را هر زمان که خواستند دنبال کنند و حتی کسب در امد ارزی داشته باشند. فریلنسری هم مثل بقیه شغل‌ها چالش‌‌‌های خاص خود را دارد. این افراد ممکن است چندین کار فرما داشته باشند و برای هیچ یک از آن‌ها کار ثابتی انجام ندهند. فریلنسرها اکثرا در فضای مجازی فعالیت دارند.

اگر که به دنبال کسب و کار‌‌‌های ازاد پر در امدی هستید یا اینکه در کنار کار اصلی خود به عنوان شغل دوم با ازادی کاری بیشتر می‌باشید و یا به دنبال کسب در امد ارزی خارج از ایران می‌باشید فریلنسری یک پیشنهاد عالی برای شما می‌باشد. شاید بعد از تجربه فریلنسری به مدت یک سال دیگه به کار اصلی خود رغبت نداشته باشید.یکی از مزایای فریلنسری این است که کسی مراقب کار شما نیشت و فقط برای خودتون کار می‌کنید که این شرایط اروزی هر شخصی در کسب و کار می‌باشد که مدیر خود باشد و از کسی دستور نگیرد.

یکی از رایج ترین مواردی که برای ایجاد شغل آزاد می‌شنوید زمان بر بودن ان است. شما باید برای کسب مهارت‌‌‌های خاص هزینه کرده و روی خودتان سرمایه گذاری کنید البته فریلنسری شام کار‌‌‌های ساده نیز می‌شود اما با داشتن مهارت‌‌‌های متنوع با زحمت کم در امد بیشتری خواهید داشت. مهم ترین بخش کار‌‌‌های ازاد ایجاد ارتباط قوی با دیگر بخش‌‌‌های فعال در این زمینه می‌باشد. این ارتباطات موجب همکاری و فعالیت بیشتر با دیگران شده و در نتیجه بر در امد و شهرت شما تاثیر زیادی دارد. اگر مدتی صبور باشید و به مرور وارد هسته اصلی این مشاغل شوید به موفقت‌‌‌های مالی خوبی می‌رسید.

   فریلنسری شامل:

  • مشاغل آزاد عمومی
  • مشاغل تایپینگ آزاد
  • مشاغل طراحی آزاد
  • مشاغل توسعه دهنده مستقل
  • مشاغل آزاد عکاسی
  • مشاغل بازاریابی آزاد
  • مشاغل دستیار مجازی
  • مشاغل ویرایش ویدئوی مستقل
  • مشاغل فروش آزاد
  • مشاغل پشتیبانی مشتری آزاد

فریلنسرها توسط شرکت‌ها و موسسات به دیگران معرفی می‌شوند و یا به‌صورت مستقل، از طریق وب‌سایت‌های معتبر در گوگل و دیگر شبکه‌‌‌های اجتماعی به فعالیت مشغول هستند.
همکاری فریلنسرها با این بخش‌ها شرایط متفاوتی دارد؛ مثلاً برخی خواهان عقد قرارداد کاری کوتاه مدت و رسمی‌هستند؛ در حالی که عده‌ی دیگر به صورت رایگان و برای کسب شهرت کار می‌کنند.

دستمزد فریلنسرها نیز بسته به عوامل مختلفی مانند تجربه، مهارت و کیفیت کاری مشخص می‌شود مثلاً برخی مبلغ مورد نظر را به‌صورت روزانه، ساعتی یا پس از انجام پروژه دریافت می‌کنند. عده‌ای هم مبلغی را از قبل به‌عنوان بیعانه از مشتری می‌گیرند‌. برای پروژه‌های مهم و پیچیده‌تر نیز دستمزد فریلنسر را بعد از انجام هر مرحله از کار و بر حسب کیفیت آن واریز می‌شود.  به طور کلی نقد کردن درآمد ارزی با روش مخلتفی مانند  افتتاح حساب ارزی، کیف پول و انواع کردیت کارت مثل ویزا کارت یا مستر کارت است. تیم ارز کردیت در این زمینه فعال بوده و راهنمای افراد در این زمینه می‌باشد.

پیام بگذارید