چه کشوری را برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم؟
20 فروردین 1399 0

یکی از مهمترین مراحلی که قبل از اپلای برای ادامه تحصیل باید طی کنیم، انتخاب کشور مورد نظر برای ادامه تحصیل است. اما از بین این همه کشور در سراسر دنیا در پنج قاره جهان، کدام کشور را انتخاب کنیم.

  • فرهنگ، آداب و رسوم کشور مورد نظر را مرور کنید.

شما در کشوری زندگی کردید و احتمالا تمام سال‌‌‌های کودکی و نوجوانی خود را در آن کشور گذرانده اید. در آنجا مدرسه رفته اید و با فرهنگی خاص بزرگ شده اید. مهاجرت و ادامه تحصیل در دانشگاه‌‌‌های خارج از کشور، نیازمندی‌‌‌های خود را دارد. باید قبل از هر چیز، فرهنگ کشور مقصد را مورد مطالعه قرار دهید، فرهنگ غذایی، ارتباطات اجتماعی، زبان و گویش ها، سبک زندگی و در نهایت نژاد پرستی یا مهاجر پذیری آنها را مورد مطالعه قرار دهید و در نهایت ببینید که آیا به آن کشور علاقه مند می‌شوید.

  • هزینه تحصیل و امکانات کشور را بررسی کنید

گاهی شما کشوری را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنید، اما آن کشور هزینه ای برای ادامه تحصیل را به شما پرداخت نمی‌کند و شما باید شخصا هزینه‌‌‌های ادامه تحصیل خود را پرداخت کنید. پس حتما هزینه‌ها را بررسی نمایید و ببینید که چه مقدار پول به عنوان کمک هزینه به شما پرداخت می‌شود.

  • سطح علمی‌و رنکینگ دانشگاه را بررسی کنید.

در صورتی که به دنبال ادامه تحصیل هستید و در اهداف تحصیلی خود جدی هستید، یادتان باشد که رتبه دانشگاه را بررسی نمایید، به این معنا که رتبه علمی‌دانشگاه را ببینید. تعدادی سایت دیگر هم هستند که در نوشتار‌‌‌های بعدی آنها را به شما معرفی می‌نماییم.

  • هزینه‌‌‌های زندگی در کشور مقصد را بررسی کنید

علاوه بر هزینه‌‌‌های تحصیل، هزینه‌‌‌های زندگی را هم در کشور مورد نظر بررسی نمایید. برخی از کشورها هزینه هایی را برای ادامه زندگی پرداخت می‌نمایند. اما برخی دیگر پشتیبانی ای برای سایر هزینه‌ها از شما نمی‌کنند. حتما این قبیل موارد را بررسی نمایید.

  • آینده شغلی و امکان اقامت خود را بررسی نمایید

تصور روزی را بکنید که درستان تمام شده است و برای ادامه زندگی میخواهید دنبال کار بگردید. حتما بررسی کنید که کشور مقصد موقعیت ادامه زندگی و کار را برای شما فراهم نماید.

  • مسافت با ایران را بسنجید

در صورتی که قصد رفت و آمد به ایران را دارید، حتما مصافت و فاصله آن کشور با ایران را بررسی کنید. همچنین هزینه پرواز را هم در نظر داشته باشید. برای مثال برای رفت و آمد به کشور کانادا، هزینه زیادی را باید برای بلیط رفت و برگشت پرداخت کنید و همچنین زمان زیادی را باید در پرواز بگذرانید. پس دقت بفرمایید شاید شرایط رفت و آمد هر ساله برای شما فراهم نباشد.

  • ویزا را چگونه باید دریافت کنید.

در صورتی که برای مهاجرت عجله دارید، و زمان زیادی را نمی‌توانید برای اخذ ویزا صرف کنید، حتما شرایط گرفتن ویزا را از کشور مقصد را بررسی کنید. گاهی شما باید تا 10 سال برای گرفتن ویزا زمان بگذارید و این فرصت زیادی را از شما خواهد گرفت.

  • با زبان چه باید کرد.

حتما دقت کنید که در گشور‌‌‌های دیگر، دانستن زبان برای تعامل و آموزش بسیار مهم است. پس حتما کنترل بفرمایید که برای ادامه تحصیل باید چه زبانی بدانید. در صورتی که امکانش را در ایران دارید، برای یادگیری زبان کشور مقصد، اقدام نمایید.

در نهایت تمام فاکتورهای بالا و برخی فاکتور‌‌‌های شخصی که می‌تواند در ادامه تجصیل شما نقش داشته باشد را کنار هم بگذارید و به آنها نمره دهی کنید. در صورتی که به مشاوره بیشتری نیاز داشتید، می‌توانید از راهنمایی همکاران ما در ارز کردیت استفاده نمایید.

پیام بگذارید